Bármilyen körültekintőek is vagyunk a mindennapok során, a lefolyók sok esetben megmakacsolják magukat és eldugulnak. Ilyenkor két lehetőségünk van: vagy házi praktikákat vetünk be, vagy segítségül hívjuk a lefolyótisztító szereket, amelyek kifejezetten lakossági felhasználásra készültek. Most az utóbbi kategóriát vesézzük ki.
Többféle márkájú és típusú oldószer létezik. Nincs bevált módszer arra vonatkozóan, hogy melyik helyiségben melyiket érdemes használni, éppen ezért érdemes inkább kísérletezni, amíg megtaláljuk a számunkra megfelelő megoldást.
Alapvetően két fajtájú lefolyótisztító szer közül választhatunk, amelyek lakossági felhasználásra készültek. Az egyik a granulátum, amelyet szintén többféleképpen használhatunk, a flakonon írt utasításoknak megfelelően. Az egyik kategóriába azok tartoznak, amelyekre forró vizet kell önteni, míg a másikat kifejezetten hideg vizes öblítéssel kell alkalmazni.
A granulátumok jellemzően kedvezőbb áron megvásárolhatóak a boltokban, mint a másik, népszerű fajta, a gél. A gél lefolyótisztító szerek közvetlenül a dugulásba önthetőek, nincs szükség vízre, vagy egyéb összetevőre.
A dugulás mértéke befolyásolhatja azt, hogy melyik szert érdemes bevetni. Ha magasan áll a víz már az eltömítődött lefolyó felett, akkor a gél jobb megoldásnak bizonyul. Ha viszont a víz képes elszivárogni, akkor mindenképpen a granulátummal kell kezdeni a műveletet.
Előfordulhat persze olyan helyzet is, hogy ezek a szerek már nem képesek áttörni a dugulást, ilyenkor a vízvezeték szerelő kihívását nem lehet kikerülni. Ha azonban nem szeretnénk állandóan bosszankodni az elzárult lefolyók miatt, akkor megelőzés céljából is használhatunk rendszeresen lefolyótisztító szert.
Kategóriák